• Namai
  • Svetainės medis
  • Kontaktai

logo

fixus_656
fixus_642
img_9866
img_9731
img_9729
img_9724
irisai
img_8822
img_8821
untitled-1
3
1

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2019-2020 m.

NUO MAŽOS GILĖS IKI GALINGO ĄŽUOLO...

Spalio mėnesį Mokyklos bendruomenė dalyvavo giliukų rinkimo akcijoje „Gilė 2019“. Tai gamtosauginė akcija, todėl dalį surinktų gilių skirsime ąžuoliukams išauginti. Kiekvienoje grupėje vaikai stengsis kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas: į vienkartinius kavos puodelius ar kitus prekių pakavimo indelius sodins giles, augins ąžuoliukų daigelius, kuriuos pavasarį nuvešime į mišką ir padedami Valstybinių miškų urėdijos, Jurbarko regioninio padalinio darbuotojų pasodinsime „Ąžuoliuko“ mokyklos ąžuolyną. Likusias giles saugosime iki „Baltojo bado“ akcijos“, jos bus skirtos žvėrelių šėrimui žiemą.

Dėkojame vaikams, tėveliams, Mokyklos darbuotojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje ir kartu žaismingoje giliukų rinkimo akcijoje.

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė Inga Krikštanienė

PIEŠINIŲ PARODA "KAIP GRAŽU MIŠKE"


RUDENS GĖRYBIŲ DARBELIAI 


RUDENĖLIO ŠVENTĖ MOKYKLOJE

Štai ir praūžė, pralėkė Rudenėlio šventė mūsų mokykloje...

Per laukus ir miškus atkeliavo Dėdė Rudenėlis. Vaikai, pasipuošę rudeninėmis karūnomis, karoliais iš kaštonų ar gilių, rudeniniais lapais išpuoštais apsiaustais, vaisių, daržovių krepšeliais nešini rinkosi mūsų Mokyklos kiemelyje. Dėdė Rudenėlis atkeliavo ne vienas - su visu pulku pagalbininkų „musmiriukų“ ir linksmąja Bobute.

Visi kartu šoko, dainavo, deklamavo eilėraštukus, dalijosi žiniomis ir pastebėjimais apie rudens derlių, darbus, pramogas rudenį. Mokyklos kiemelyje šiais metais užaugo didelės „ropės“, kurias reikėjo „išrauti“. Tai buvo visiems linksma pramoga! O išrovus „ropes“ visi buvo apdovanoti - gavo po neregėtą maišelį rudeninių gėrybių. Visiems buvo smagu pabūti kartu, pasidžiaugti vaikų ir tėvelių kūryba, apžiūrėti rudens gėrybių, tapusių pasakų personažais, rudeninėmis puokštėmis bei suvenyrais, parodą.

Dėkojame tėveliams ir vaikučiams už jų kūrybinius darbelius, kurie papuošė mūsų Mokyklos aplinką.

"Musmiriukų" grupės auklėtojos Jūratė Kucinienė, Vilma Milkuvienė

PASODINOME PUTINO KRŪMĄ

 Rugsėjo 18 dieną Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje vyko prasmingas gamtosauginis renginys „Mano kiemas – žalias kiemas“. Mokyklos vidiniame kiemelyje pasodinome putino krūmą, kurį padovanojo ilgamečiai mūsų parneriai – Lietuvos valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio miškininkai. Už šią „žalią“ dovaną dėkojame Jurbarko regioninio padalinio vadovui Dariui Baziliauskui. Putino krūmą mums atvežė ir drauge su vaikais pasodino miškininkai - Danutė Varkojienė ir Mindaugas Grybauskas.

Kiekvieną rudenį, rugsėjo mėnesį, „Ąžuoliuko“ mokyklos bendruomenė tradiciškai sodina medelius, taip prisijungdama prie pasaulinės ENO medžių sodinimo dienos, kuri šiemet buvo minima rugsėjo 20 dieną.

Vaikai jau žino, kad sodinti augalus - medelius ar krūmelius ir gražinti aplinką ne tik darbas, bet ir didžiulis džiaugsmas. Pasodinę putino krūmą vaikučiai, pedagogai ir tėveliai pasižadėjo jį prižiūrėti, globoti bei laistyti. Visi šventės dalyviai deklamavo Mokyklos gamtosauginį kodeksą „Mano žemė ir žolytė“, dainavo, šoko smagius lietuvių liaudies ratelius-žaidimus. 

Beje, „Ąžuoliuko“ mokykloje ugdytiniai skatinami ne tik rūpintis gamtosauga, bet ir savo sveikata. Turime puikiai įruoštą S. Kneipo sveikatinimo takelį. Nuo mažens vaikus pratiname sveikai gyventi, maitintis, daug judėti bei grūdintis, todėl ne veltui pasisodinome putino krūmą prie Mokyklos sveikatinimo takelio. Čia jis augs, žaliuos ir kiekvieną rudenį puoš Mokyklos aplinką savo subrandintomis raudonomis uogomis. 

Šventės pabaigoje vaikai kiemo takelius papuošė piešiniais. Džiugu buvo matyti, kiek medžių, krūmų ar kitokių augalų jie pažįsta. Piešinių alėjoje išvydome ąžuolą, beržą, kaštoną, eglę, tulpmedį ir, žinoma, šios dienos pažibą – putino krūmą!

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė Inga Krikštanienė

RUDENĖLIO TAKELIU

„Ąžuoliuko“ mokyklos kiemas visais metų laikais džiugina vaikučius nuostabiais gamtos vaizdais: pavasarį skleidžiasi pirmieji medžių ir krūmų pumpurai, vasara džiaugiamės gėlių žiedais, rudenį takelius nukloja įvairiaspalviai medžių lapai, žiemą grožimės pušelių ir eglių žaluma. 

Vaikų ugdymas gamtos ritmu suteikia malonių emocijų, naujų potyrių, bei sukuria erdvę vaikų kūrybiškumui pasireikšti . Mokyklos kieme vaikai gali prisirinkti įvairios gamtinės medžiagos savo kūrybiniams darbeliams kurti: gilių, kankorėžių, įvairiausių medžių lapų, gėlių žiedų, norint gali rasti ir samanėlių, netgi - grybų! 

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė Inga Krikštanienė


 

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2018-2019 m.

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2017-2018 m.                 

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2016-2017 m.   

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2015-2016 m.

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2014-2015 m.