5 2 email png

  • Namai
  • Svetainės medis
  • Kontaktai

logo

fixus_656
fixus_642
img_9866
img_9731
img_9729
img_9724
irisai
img_8822
img_8821
untitled-1
3
1

Apklausa

Ar pritariate vaiko sveikatos grūdinimui taikant netradicines priemones

Taip - 58.4%
Ne - 32.5%
Neturiu nuomonės - 9%

Balsavo: 166
The voting for this poll has ended on: 24 Bal 2020 - 00:00

fhj

eTwinning Kokybes-zenklas 200x200px

etwining

logo

etw

image001-241x300

erasmusplus logo

Eco-Schools logo 100

paramos vaik

thumb.tevu-linija-internetas

svietimoir

kumite

imgpsh-fullsize-6250-s200x239

logo3

emokykla-logo 132146

vaiku linija

112

logo nordplus

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Europos kalbų diena "Ąžuoliuko" mokykloje

          Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje vienas iš pagrindinių vaikų (mokinių) ugdymo uždavinių – etninės kultūros puoselėjimas, kurios svarbi kryptis – meilės gimtajai kalbai žadinimas - ugdomas vaikų (mokinių) supratimas, jog gimtoji kalba – tai lobis, „kurį paveldėjome iš savo tėvų, senelių ir prosenelių“ (J. Baltušis). Tačiau, siekiant sustiprinti vaikų (mokinių) pilietiškumą, toleranciją, suteikti pradmenis apie pasaulio pažinimą, svarbu suteikti ugdytiniams žinių, jog Lietuva – Europos dalis, jog Europoje žmonės kalba įvairiomis kalbomis. Todėl šių metų rugsėjo 26 – ąją priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai ir specialiosios lavinamosios klasės mokiniai buvo pakviesti į rytmetį, kurio metu sužinojo, prisiminė, jog Rugsėjo 26 –oji – Europos kalbų diena. Ir ugdytiniams, ir jų tėveliams bei pedagogams buvo įdomu sužinoti, jog „lietuvių kalba yra ypatingai svarbi Europos kultūros dalis. Tai pamatas, kamienas, iš kurio išaugo daugybė Europos kalbų“ (prancūzų kalbininkas Antuanas Mejė).

Rytmečio metu vaikai (mokiniai) prisiminė, jog 2012-2014 m.m. mūsų mokykla vykdė Comenius daugiašalės partnerystės projektą „A Magic Book of European Tales“ („Stebuklinga Europos pasakų knyga“), kuriame dalyvavo 7 Europos šalių (Austrijos, Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos, Estijos, Švedijos, Lietuvos, t.y. mūsų mokyklos) ikimokyklinio ugdymo įstaigos. (Baigiamasis šio projekto dalyvių susitikimas vyko mūsų mokykloje 2014 m. birželio mėnesį. Vaikai dalyvavo minėtame renginyje, inscenizavo pasaką „Eglė žalčių karalienė“, piešė pasakų herojus ir piešinius dovanojo šalių – projekto partnerių vaikams.) Europos kalbų dienoje ugdytiniai sklaidė „Stebuklingą Europos pasakų knygą“ (tai galutinis minėtos projektinės veiklos produktas), kurioje, tarp projekto partnerių vaikučių sukurtų pasakų įvairiomis kalbomis, rado ir savo sukurtą pasaką „Eglė žalčių karalienė“.

Linksma buvo vaikams (mokiniams) išgirdus, kaip skamba pasisveikinimo, padėkos žodeliai kai kuriomis Europos šalių kalbomis. Gera buvo mažose rankelėse laikyti projekto partnerinių šalių vėliavėles, pasijusti, jog esame Europos dalis. Vaikų lūpose skambėjo dainelės, eilėraštukai ir apie gimtąją kalbą.

Pakylėti, su vėliavėlėmis rankose (ugdytiniai, tėvai, pedagogai) lingavome grupės „Pikaso“ atliekamos dainos „Europos vidury“ ritmu, klausėmės prasmingų tos dainos žodžių:

Europos vidury/tarp žvaigždžių, gintarų /yra tokia šalis.
Europos vidury /tarp rytų, vakarų /ir tu ten gyveni...