5 2 email png

  • Namai
  • Svetainės medis
  • Kontaktai

logo

fixus_656
fixus_642
img_9866
img_9731
img_9729
img_9724
irisai
img_8822
img_8821
untitled-1
3
1

Apklausa

Ar pritariate vaiko sveikatos grūdinimui taikant netradicines priemones

Taip - 58.4%
Ne - 32.5%
Neturiu nuomonės - 9%

Balsavo: 166
The voting for this poll has ended on: 24 Bal 2020 - 00:00

fhj

eTwinning Kokybes-zenklas 200x200px

etwining

logo

etw

image001-241x300

erasmusplus logo

Eco-Schools logo 100

paramos vaik

thumb.tevu-linija-internetas

svietimoir

kumite

imgpsh-fullsize-6250-s200x239

logo3

emokykla-logo 132146

vaiku linija

112

logo nordplus

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jurginių šventė Seredžiuje

P1010062„Jorė žemę atrakino“ – pavasariu skambančia daina mūsų Mokyklos etnoansamblio „Giliukas“ vaikučiai balandžio 22 dieną pradėjo savo programą svečiuose - Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciniame centre, kur vyko pavasario sutikimo, gyvulių ganiavos pradžios šventė – Jurginės. Ir pedagogams, ir vaikučiams buvo smalsu susipažinti su Jurginių papročiais ir tradicijomis, kurių daug sužinojome iš šventės organizatorių - Gaspadoriaus ir Gaspadinės. (Šventę organizavo Motiškių etnografinės sodybos šeimininkai – Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorius ir lietuvių kalbos mokytoja - Petras ir Margarita Baršauskai.)

Džiaugėmės, kad galėjome praplėsti vaikučių (taip pat ir savo) etnokultūrines žinias. (I šventę mažuosius palydėjo mūsų Mokyklos direktorė N. G. Blažaitienė, „Musmiriukų“ grupės auklėtojos: Jūratė Kucinienė, Vilma Milkuvienė, jų padėjėja I. Gudaitienė, tėvelių atstovė L. Matuzaitė-Kairienė.) Visi daug sužinojome apie piemenukų džiaugsmus, rūpesčius bei, kokių mokslų piemenukai išmokdavo iš gamtos (paukščių balsų atpažinimas ir su jų būtimi susiję spėjimai), išgirdome įvairių pasakojimų, patarimų, prietarų ir būrimų apie sėkmingą gyvulėlių ganymą, išmokome piemenukų žaidžiamų žaidimų. Mūsų vaikučiai taip pat pamokė kitų, į šventę atvykusių, mokyklų mokinius, kaip žaidžiamas „Šiaudų kūlis“, susilaukė nuoširdžių plojimų sudainavę „Gavau karvį“. O kur dar mįslių spėliojimai, lietuvių liaudies išmintis, pasislėpusi patarlėse, priežodžiuose! Visi šventės dalyviai, suvažiavę iš Klausučių, Juodaičių, Veliuonos ugdymo įstaigų, šiam renginiui buvo pasiruošę. Su nuostaba (besibaigiant šventei) vaikučiai gardžiavosi tradiciniu Jurginių patiekalu – kiaušiniene su spirgučiais ir gardžiais pyragais.

Džiugu, kad mūsų ugdytiniai turėjo puikią progą prisiliesti prie lietuvių etnokultūros lobyno. Už tai esame dėkingi šventės organizatoriams Margaritai ir Petrui Baršauskams. Iš jų sužinojome, kad jau dešimtą kartą organizuojamos Jurginės, ir tik pirmą kartą lietingas oras sukviestiems svečiams neleido džiaugtis jų etnografinėje sodyboje, esančioje Motiškių kaime. Tačiau tai šventinės nuotaikos nesugadino. Grįžome linksmi, praturtėję lietuvių liaudies išmintimi.

 

Logopedė Gražina Glinskienė

Meninio ugdymo vadovė Daina Liorančienė