5 2 email png

  • Namai
  • Svetainės medis
  • Kontaktai

logo

fixus_656
fixus_642
img_9866
img_9731
img_9729
img_9724
irisai
img_8822
img_8821
untitled-1
3
1

Apklausa

Ar pritariate vaiko sveikatos grūdinimui taikant netradicines priemones

Taip - 58.4%
Ne - 32.5%
Neturiu nuomonės - 9%

Balsavo: 166
The voting for this poll has ended on: 24 Bal 2020 - 00:00

fhj

eTwinning Kokybes-zenklas 200x200px

etwining

logo

etw

image001-241x300

erasmusplus logo

Eco-Schools logo 100

paramos vaik

thumb.tevu-linija-internetas

svietimoir

kumite

imgpsh-fullsize-6250-s200x239

logo3

emokykla-logo 132146

vaiku linija

112

logo nordplus

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Mokymai Madeiros salose, Funšalio mieste

Funalio mieste susitikimas su vietimo atstovais2018 m. spalio mėnesį Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos pedagogų grupė dalyvavo Erasmus+ KA 219 projekto „From Teacher to Teacher“ („Nuo mokytojo link mokytojo“) mokymo, mokymosi ir dėstymo veiklose Ponta do Sol mokykloje Madeiros saloje, Portugalijoje. Susitiko Rumunijos, Bulgarijos, Estijos, Lietuvos ir Portugalijos pedagogai aptarti ir išmokti naujų ugdymo metodų, kuriuos galės panaudoti dirbant su vaikais.

Atvykus į salą mus pasitiko graži gamta, šiltas klimatas. Mes susipažinome su krašto papročiais, tradicijomis, architektūros paminklais, kulinariniu paveldu.

Atvykus į Ponta do Sol mokyklą mus pasitiko mokiniai, įstaigos vadovai, pedagogai. Buvo pristatytos Ponta do Sol, Funšalio, Portugalijos ir Europos sąjungos vėliavos, vaikai sugiedojo savo šalies himną. Pedagogai lankėsi mokinių veiklose, pamokose, bendravo su mokytojais. Stebėjome vaikų anglų kalbos užsiėmimą, veiklas su interaktyvia lenta, robotukais „ozobotais“. Vaikai programavo robotukų kelią, piešė labirintus, naudojo spalvų kodus. Buvo sukuriamos užduotys, kurias vaikai atlikdavo su „ozobotais“. Vaikų aktyvumas, laisvumas, nebijojimas suklysti buvo matomas viso užsiėmimo metu. Vaikai su robotukais dirba labai dažnai, todėl šie vaikų įgūdžiai gerai susiformavę.

Stebėjome mokyklos vaikų muzikinį pasirodymą, kuriame buvo parodyta muzikos, judesio, improvizacijos visuma. Vaikai emocingai perdavė mums savo šaliai būdingą ritmiką ir nuotaiką.

Pedagogai perimtą Portugalijos vaikų programavimo pradžiamokslio su „ozobotais“ patirtį perduos mūsų mokyklos pedagogams, kurie supažindins su šia programa vaikus ir kartu jie kurs trajektorijas, labirintus robotukų kelionėms.

Funšalio mieste mus priėmė švietimo vadovai, kurie supažindino su Madeiros sala, Portugalijos švietimo sistema ir pasidžiaugė, kad dalyvavimas projektinėse veiklose leidžia tobulėti vaikams ir pedagogams. O mokyklai išlikti atvirai ir aktyviai dirbančiai, bei žinomai. Dalyvavimas projektuose net išgelbėjo Ponta do Sol mokyklą nuo uždarymo. Švietimo vadovai pažadėjo apsilankyti mūsų mokykloje ir susipažinti su mūsų veiklomis, stiprybėmis, mokymo metodų įvairove, Lietuvos švietimo sistema ir projekto metu sukurta metodine knyga.

Grįžę iš mokymų „Ąžuoliuko“ mokyklos pedagogai pasidalino patirtimi su kitais pedagogais. Buvo aptartos planuojamos veiklos panaudojant naują metodą ir priemones – robotukus „ozobotus“. Pravestos veiklos bus fiksuojamos, rašomi veiklų planai, kurie bus verčiami į anglų kalbą ir sukelti į metodinę projekto knygą, kuria galės naudotis projekto partnerių pedagogai.