5 2 email png

  • Namai
  • Svetainės medis
  • Kontaktai

logo

fixus_656
fixus_642
img_9866
img_9731
img_9729
img_9724
irisai
img_8822
img_8821
untitled-1
3
1

Apklausa

Ar pritariate vaiko sveikatos grūdinimui taikant netradicines priemones

Taip - 58.4%
Ne - 32.5%
Neturiu nuomonės - 9%

Balsavo: 166
The voting for this poll has ended on: 24 Bal 2020 - 00:00

ESFIVP I 11

fhj

eTwinning Kokybes-zenklas 200x200px

etwining

logo

etw

image001-241x300

erasmusplus logo

Eco-Schools logo 100

paramos vaik

thumb.tevu-linija-internetas

svietimoir

kumite

imgpsh-fullsize-6250-s200x239

logo3

emokykla-logo 132146

vaiku linija

112

logo nordplus

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

 

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS VEIKLA 2016-2017 M.M. 

 

„AUGALŲ ŽAVADIENIS IR MUILO BURBULŲ ŠVENTĖ“

 

           Su pavasariu atsisveikinome ir vasarėlę pasitikome smagia švente, kurios metu Mokyklos bendruomenė galėjo pasigrožėti pavasinių žiedų spalvomis, pajusti jų aromatą kartu pasidžiaugti ir pasilinksminti pučiant muilo burbulus.

 

          Visi išmėgino ir basomis vaikščiojo sveikatingumo takeliu, drąsesni noriai mirkė kojeles vandens baseinėliuose.

 

         Šventės metu „Ąžuoliuko“ mokyklai už aktyvią gamtosauginę veiklą buvo įteikta Žalioji vėliava. Džiaugiamės bei kartu pasižadame toliau tęsti  nors ir mažus, bet labai reikšmingus darbelius puoselėjant gamtą.

 

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė                                      Inga Krikštanienė  

 

 

 

 

 

BENDRUOMENĖS VEIKSMO DIENA MOKYKLOJE „ŠVARU, GRAŽU IR GERA“

 

Šis  pavasaris buvo labai šaltas, tiesiog žiemiškas, todėl Mokyklos aplinkos tvarkymo akciją organizavome įpusėjus gegužės mėnesiui. Kai pagaliau sulaukėme gražaus ir šilto oro – tuoj pat išskubėjome tvarkyti bei gražinti savo kiemo teritoriją.

 

Gamtosauginėje „Ąžuoliuko“ mokykloje vaikai žino, kaip svarbu tausoti gamtą, globoti ir prižiūrėti gležną augalėlį, medelį, neskriausti gyvūnėlių, bei vabalėlių, nes visi nori gyventi gražesnėje ir švaresnėje aplinkoje.

 

Šiais metais prisijungėme ir dalyvaujame gamtosauginių mokyklų „Mažiau šiukšlių“ kampanijoje, todėl ypatingą dėmesį kreipiame į atliekų rūšiavimą, šiukšlių mažinimą, popieriaus taupymą. Siekiame ugdyti visos Mokyklos bendruomenės ekologinį sąmoningumą.  

 

Bendradarbiaujant su Estijos, Latvijos, Lietuvos darželiais apsikeitėme informacija apie Veiksmo dienos renginį -  vaikai, pedagogai bendravo internetu (Skype pagalba). Visuotinė veiksmo diena mokykloje sutelkė šaunų vaikų, tėvų, pedagogų, darbuotojų būrį, kurie dirbo iš peties ir labai atsakingai.  Vaikams ne tik darbas, bet ir puiki pramoga  buvo smėlio vežimas  su karučiais į smėlio dėžes. Mergaitėms patiko  sodinti gėles, specialiosios lavinamosios klasės mokiniai sodino vaistažolių ir prieskonių darželį, kiti – grėbė, šlavė takelius, pavėsines. Stebino ir kartu džiugino toks nuoširdus, kruopštus  visų talkos dalyvių darbas. Buvo atlikti  baigiamieji sveikatinimo takelio darbai: skirtingomis gamtinėmis medžiagomis  užpildytos   atskiros takelio dalys  pagal S. Kneipo grūdinimo ir sveikatinimo metodiką.  Turėsime  puikią  priemonę  vaikų sveikos gyvensenos skatinimui, jų užimtumui.

 

Pabaigę darbus talkininkai vaišinosi obuoliukais ir morkomis. Vaikai puikiai žino, kad sveikas maistas ne tik skanu, bet ir naudinga, kad paprastas vandenėlis geriau numalšina troškulį nei saldus limonadas, o traški morkytė – pasirodo netgi  skaniau už saldainį.

 

 Geras oras, puiki nuotaika, prasmingas darbas -  visa tai padeda gyventi gražiau ir siekti, kad šiukšlių aplink kiekvieną iš mūsų būtų mažiau.

 

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė                                  Inga Krikštanienė

 

 

Į MIŠKĄ – SODINTI MEDELIŲ!

 

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos mažieji miškinukai iš „Boružiukų“ ir „Varpelių“ grupių kartu su tėveliais, auklėtojomis ir miškininkais kiekvieną pavasarį skuba į mišką sodinti medelių. Užsimezgusi draugystė tarp mokyklos miškinukų ir Jurbarko miškų urėdijos darbuotojų skatina vaikus nuo mažų dienelių pamilti gamtą, ją saugoti ir globoti.

 

Vaikai, jų tėveliai, auklėtojos džiaugiasi galėdami valandėlę pabūti miške, paliesti žalią ir minkštą samanėlę, rasti kankorėžį ar įdomiai išsiraičiusią šakelę, pamatyti saulės atokaitoje besišildantį driežiuką, išgirsti paukščio giesmelę, tiesiog įkvėpti gaivaus, pušų kvapu persismelkusio oro bei pabandyti pajusti miško ramybę, išgirsti jo tylą...

 

Jaunuosius miškinukus į Pašvenčio mišką sodinti medelių pakvietė „Ąžuoliuko“ mokyklos  JMB (jaunųjų miško bičiulių) „Boružiukai“ tunto koordinatorius, Jurbarko miškų urėdijos  medienos ruošos ir darbų saugos inžinierius Antanas Samuilis, kuriam talkino Pašvenčio eigulys Andrius Čeponis, kuris mokė vaikus, kaip teisingai sodinti pušų daigelius.

 

Miškinukų bičiulis Antanas tėveliams ir vaikučiams nestokojo patarimų, kaip iškasti duobę, kaip sodinti daigelį, kaip svarbu jį gerai  žemėmis prispausti, kad  įsitvirtintų šaknys ir daigelis prigytų. Pasodinus kelis šimtus pušelių daigų visi pripažino, kad medelių sodinimas – labai atsakingas, naudingas, bet kartu ir be galo nuotaikingas darbelis.

 

„Varpelių“ grupės jaunieji miškinukai atsivežė  keturis ąžuoliukų daigelius, kuriuos patys augino ir prižiūrėjo nuo mažų, mokyklos kieme rastų gilių iki stiprių ąžuoliukų sodinukų. Smagu žinoti, kad gražioje miško proskynoje nuo šiol augs ir žaliuos vaikų rankytėmis išauginti ąžuoliukai.

 

Pagaliau, nors ir šiek tiek pavargę, bet pasodinę visus daigelius grįžome į Pašvenčio girininkijoje esančią poilsiavietę pasistiprinti bei smagiai pažaisti.

 

Jaunųjų „Ąžuoliuko“ mokyklos miškinukų koordinatorius Antanas Samuilis padėkojo visiems už pagalbą sodinant mišką, už nuoširdų darbą ir už puoselėjamą meilę gamtai, miškui, medžiui...

 

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė                             Inga Krikštanienė

 

 

Gamtosauginis renginys MŪSŲ ŽEMĖ - JI VIENA IR NEPAKARTOJAMA 

 

Žemė mūsų gyva-

 

Ji džiaugias žiedu, saule, daigeliu.

 

Liūdi ji, kai skriaudžiam ją,

 

Verkia lietumi sūriu. 

 

Kovo 20 dieną Mokykloje vyko šventinis renginys, skirtas pasaulinei Žemės globos dienai paminėti. Mokyklos bendruomenė aktyviai prisidėjo prie šventės pasiruošimo. Vaikai su tėveliais, pedagogai kūrė gėles iš antrinių žaliavų. Mes visada skatiname, kad antrines žaliavas žmonės neišmestų į šiukšlių konteinerius, bet prikeltų jas „antram gyvenimui“ arba pradėtų rūšiuoti. Kadangi šiais metais prisijungėme prie tarptautinės kampanijos „Mažiau šiukšlių“, todėl galime drąsiai teigti, kad patys mokame ir kitus dar paraginame rūšiuoti atliekas, taupyti popierių, neteršti gamtos, vandens telkinių. 

 

Prie Žemės dienos renginio pakvietėme prisijungti Ukmergės lopšelį-darželį „Eglutė“ bei kaimyninių šalių darželius:  Estijos, Talino miesto lopšelį-darželį „Arbu“ bei Latvijos, Siguldos miesto lopšelį-darželį „Ievina“. Nutarėme sukurtomis gėlytėmis pasidalinti tarpusavyje, todėl siuntėme vieni kitiems siuntinius. Na, o kovo 20 dieną, švęsdami  Žemės dieną,  papuošėme ją ne tik savo, bet ir draugų iš kitų darželių atsiųstomis gėlėmis. Mokyklos kieme „sužydėjo“ didžiulis ratas įvairiaspalvių gėlių, už jų, susikabinę rankytėmis, vaikučiai sudarė dar didesnį  ratelį, tarsi norėdami savo globa ir gerumu apglėbti tą vienintelę ir nepakartojamą – visų mūsų Žemelę. 

 

Šventės metu prisiminėme grįžtančius iš šiltų kraštų paukštelius, todėl į svečius pasikvietėme mūsų ilgametį jaunųjų miško bičiuliukų draugą, miškininką Antaną Samuilį, kuris pakvietė prisijungti prie kasmetinės pavasarinės akcijos „Paukščiai grįžta namo“. Vaikai su tėveliais pagamino šešis inkilus. Keliavome po Mokyklos kiemą ir rinkome medžius, kuriuose nuo šio pavasario apsigyvens dar šešios gražios pargrįžtančių paukštelių šeimos.  

 

Šventė neprailgo, dainos ir rateliai džiugino visų dalyvių širdeles, plojimais vaikai palydėdavo kiekvieną pakabintą inkilėlį, o gera nuotaika ir šypsenėlės dar ilgai atsispindėjo  vaikučių veiduose...

 

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos gamtosauginės programos koordinatorė             Inga Krikštanienė

 

 

PAPUOŠIM ŽEMĘ GĖLĖMIS

 

Vaikai, tėveliai, pedagogai kūrė gėles iš antrinių žaliavų, taip bandydami mažinti išmetamų šiukšlių kiekius. Iš įvairių panaudotų pakuočių, plastikinių butelių, maišelių sukūrė daug gražių ir originalių gėlių. Jas siuntėme savo draugams į Estijos, Latvijos bei Lietuvos darželius, su kuriais dalyvaujame tarptautinėje gamtosauginėje „Mažiau šiukšlių“ kampanijoje.  Buvo labai smagu sulaukus siuntinių iš kitų šalių darželių, juos atidaryti, pasidžiaugti ir pasigrožėti puikiomis gėlėmis bei po Žemės dienos šventės – pasipuošti jomis laiptines. 

 

 

GAMTOSAUGINĖ AKCIJA „RINK BATERIJAS“

 

Mylėkime ir branginkime savo žemę, kur mes gimėme, kur mes augame, kur mes gyvename ir gyvensime. Išsaugokime šią žemę švarią, neužterštą ir neprišiukšlintą ateinančioms kartoms. Visi kartu pasidžiaukime jos žaliuojančiais laukais ir miškais, kloniais ir pievomis, pasigrožėkime upėmis ir ežerais.

 

Jau nuo mažų dienų ,,Ąžuoliuko‘‘ mokyklos ugdytiniai mokosi saugoti gamtą, jos neteršti ir nešiukšlinti, o rūšiuoti įvairias atliekas. Jie žino, kam yra naudojami mėlyni, geltoni ir žali konteineriai. Mokyklos bendruomenė jau ne vienerius metus dalyvauja respublikinėje akcijoje „Rink baterijas“. Ugdytiniai žino, kad negalima panaudotų baterijų mesti į šiukšlinę, bet reikia jas surinkti, atnešti į mokyklą ir įmesti į naudotoms baterijoms skirtą dėžę. Vaikai naudotas baterijas atneša į savo grupę, o vėliau, kartu su auklėtoja, nuneša ir įmeta į joms skirtą dėžę. O baterijas vaikai surenka ne tik iš tėvų, bet ir iš senelių, kaimynų. Vaikai visuomet paaiškina, kodėl jie renka naudotas baterijas, nes nori, kad mūsų žemė būtų išsaugota ir švari, kad joje gyventume laimingi ir linksmi.

 

Surinktas naudotas baterijas iš mokyklos išveža Atliekų tvarkymo centras. Per metus surenkame apie dešimt kilogramų naudotų baterijų. Už surinktas baterijas ATC (atliekų tvarkymo centras)  skiria taškus, kuriuos keičiame į prizus. Dažniausiai gauname įdomių ir gražių knygelių. Jas vartydami bei skaitydami ugdytiniai džiaugiasi, kad prisidėjo prie gamtos saugojimo akcijos ,,Rink baterijas‘‘. Džiaugiamės, kad vaikučių mažos rankelės didelį darbą gali padaryti. Renkame baterijas - saugome aplinką. 

 

 

MOKYKLOS GAMTOSAUGINĖ AKCIJA „AŠ GALIU TAUPYTI POPIERIŲ“

 

       Vasario 6-10 dienomis mokykloje vykdėme popieriaus taupymo akciją „Aš galiu taupyti popierių“. Grupėse, specialiojoje lavinamojoje klasėje, administracijos kabinetuose  visi stengėsi taupiai naudoti popierių, o jo atliekas panaudoti prasmingai ir kūrybingai.

 

      Popieriaus taupymo akciją užbaigėme bendru renginiu „Giliukas moko taupyti popierių“.  Vaikai, auklėtojos, mokytojos dalinosi mintimis, kaip sekėsi taupyti, kokių kilo idėjų, kaip panaudojo popieriaus atliekas.  Renginio metu vaikai sužinojo daug įvairiausių popieriaus atliekų panaudojimo būdų, pasigrožėjo sukurtais kūrybiniais darbeliais. Na, o šventės vedantysis Giliukas  priminė visiems gamtosauginį Mokyklos šūkį: „Gyvenkime tokioje žemėje, kurioje bus mažiau šiukšlių“.

 

 

 

„VAIŠĖS ŽVĖRELIAMS IR PAUKŠTELIAMS“

 

        Mokykloje organizavome  akciją  „Vaišės žvėreliams ir paukšteliams“, bendradarbiaujant su Jurbarko miškų urėdija.  Gėrybes ir skanėstus miško gyventojams sunešė aktyviai į šią akciją  įsijungę tėvai, vaikai, pedagogai, įstaigos darbuotojai.

 

     Vasario 9 dieną pakvietėme visus norinčius Mokyklos bendruomenės narius dalyvauti išvykoje į mišką. Džiaugiamės, kad  šioje kelionėje kartu su mumis keliavo Jurbarko miškų urėdijos urėdas Edmundas Mačieža bei medienos ruošos ir darbų saugos inžinierius Antanas Samuilis, kartu vyko ir Mokyklos direktorė Nijolė Giedrutė Blažaitienė. Nuvežtas į mišką gėrybes vaikai, padedami suaugusiųjų, dėjo ne tik  į šėryklą, bet  nešė obuoliukus, kopūstus, morkas prie medžių,  krūmų, ant šakelių maustė duonos ar batono riekeles. 

 

      Urėdas Edmundas Mačieža išvykos dalyviams padėkojo už prasmingą ir gerą darbą,  priminė, kad padėti šąlančiam, alkanam žvėreliui, palesinti paukštelį – tai mūsų visų pareiga. Juk dažnai girdime sakant, kad gamta – visų namai. Svarbu tai suprasti, vertinti bei saugoti. „Ąžuoliuko“ mokyklos jaunųjų miško bičiulių koordinatorius Antanas Samuilis pradžiugino vaikus saldžiomis lauktuvėmis.  

 

 

TRADICINĖ MOKYKLOS AKCIJA „PAGALBA PAUKŠTELIAMS ŽIEMĄ“ 

 


 

KŪRYBINIŲ DARBELIŲ PARODA

 

"GYVŪNIJOS PASAULYJE"

 

Mokykloje organizuota parodėlė, kurioje savo kūrybinius darbelius eksponavo vaikai, tėvai ir pedagogai. Šios parodos eksponatai sukurti panaudojant antrines žaliavas.  Džiaugiamės išradingais ir kūrybingais darbeliais, kurie papuošė mūsų Mokyklos foje. 

 

 

VAIKAI AUGINA ĄŽUOLIUKĄ

 

                Šį rudenį, įpusėjus lapkričio mėnesiui, „Varpelių“ grupės vaikai sugalvojo pasodinti gilę ir stebėti ar ji išleis daigelį, ar pavyks užsiauginti ąžuoliuko sodinuką?  Į vazonėlį vaikai nutarė pasodinti ne vieną, o tris giles. Ilgai nesirodė daigelis, nors vaikai nepamiršdavo kas rytą pažiūrėti, palaistyti  pasodintas giles. Rezultato reikėjo gerokai palaukti, nes daigelis prasikalė tik po gero mėnesio. Iš trijų gilių, daigelį išleido tik viena. Vaikai labai džiaugėsi,  toliau laistė, prižiūrėjo ąžuoliuko daigelį, kuris išleido pirmuosius lapelius.

 

 Vaikai tikisi užauginti tvirtą ąžuoliuko sodinuką, kad, atėjus pavasariui, galėtų jį pasodinti miške. 

 

 

KALĖDINĖ GERUMO AKCIJA JURBARKO MIESTO SENELIAMS

 

„UŽDEKIM ŠIRDYSE KALĖDINĘ ŽVAKELĘ“

 

Dalyvavome  kalėdinėje gerumo akcijoje „Uždekim širyse kalėdinę žvakelę“, bendradarbiaujant su Jurbarko miškų urėdija. „Boružiukų“ ir „Varpelių“ grupių jaunieji miško bičiuliukai aplankė Jurbarko mieste gyvenančius vienišus, sergančius senelius. Ši gerumo akcija padėjo sustiprintivaikų pagarbą ir  atjautą senam, vienišam, sergančiam žmogui. Vaikai deklamavo eilėraščius, linkėjo  sveikatos, laimės, dovanojo savo kūrybos atvirukus, puošė kiekvienam senoliui miškininko Antano Samuilio dovanojamą eglės šakelę kalėdiniais žaisliukais. Vaikai negailėjo seneliams šiltų apsikabinimų, nuoširdžių šypsenų. Dėkojame abiejų grupių tėveliams, dalyvavusiems šioje akcijoje ir dovanojusiems kalėdinių žaisliukų.

 

 

MEDŽIŲ PUOŠIMO ŠVENTĖ „KALĖDINIAI VARPELIAI“ 

 

(panaudojant antrines žaliavas)

 

Mokyklos bendruomenė dalyvavo medžių puošimo akcijoje "Kalėdiniai varpeliai", panaudojant žaisliukų kūrimui antrines žaliavas. 

 

 

IŠVYKA Į PAŠVENČIO GIRININKIJĄ.

 

„Varpelių“, „Giliukų“ ir „Pelėdžiukų“  grupių ugdytiniai apsilankė Pašvenčio girininkijoje. Vaikus pasitiko girininkas Vydas Adomas Rutka ir eigulys Antanas Samuilis, kurie papasakojo apie miškininkų darbus, apie sunkią, atsakingą, bet įdomią girininko profesiją. Vaikus pamokė, kad atvykus su tėveliais į mišką reikia saugiai elgtis su ugnimi, nešiukšlinti, nelaužyti medelių. Girininkas pakvietė apsilankyti girininkijoje, pasigrožėti kiemo skulptūromis, šalia tyvuliuojančia užtvanka. Paragino vaikus , atėjus didiesiems žiemos šalčiams, atvykti su tėveliais, auklėtojomis  į mišką ir atvežti šąlantiems žvėreliams bei  paukšteliams maisto. Pasisvečiavę girininkijoje vaikai su eiguliu Antanu nuėjo pažiūrėti, kaip auga prieš du metus mūsų mokyklos „Varpelių“ ir „Boružiukų“ grupių jaunųjų miško bičiuliukų  pasodinti  ąžuoliukai. Vaikai pasidžiaugė, kad visi medeliai prigijo ir gražiai auga. Eigulys Antanas vaikams parodė kokio dydžio ąžuoliukai buvo pasodinti ir kiek jie per tuos du metus paaugo.

 

 Šiais metais dalyvaujame tarptautiniame gamtosauginiame projekte „Mažiau šiukšlių“, todėl nutarėme sutvarkyti miške įruoštą poilsio aikštelę. Gaila, kad aikštelėje, kurioje yra šiukšliadėžė, vis tik vaikai rado ir surinko nemažai šiukšlių.  Pasidžiaugę švaria aikštele, darbus vaikai užbaigė tardami „Ąžuoliuko“ mokyklos gamtosauginį devizą: „Gyvenkime tokioje žemėje, kurioje bus mažiau šiukšlių!“

 

 Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos gamtosauginės programos koordinatorė                                          Inga Krikštanienė

 

 

 

GYVENKIME ŽEMĖJE, KURIOJE BUS MAŽIAU ŠIUKŠLIŲ

 

Gamtosauginėje „Ąžuoliuko“ mokykloje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologiniam ugdymui. Mylėti gamtą, tausoti ją – visų mūsų pareiga. Žemėje kaupiasi didžiuliai kalnai šiukšlių, įvairiausių buitinių atliekų, o tai negailestingai alina ir sekina gamtą, vandens telkinius, miškus. Ne vienerius metus mokykloje skatiname vaikučius rūšiuoti atliekas. Jie puikiai žino, kad reikia taupyti popierių, nešiukšlinti, o sukauptas atliekas - rūšiuoti. Mokykloje turime tam skirtus konteinerius.

 

Šiais mokslo metaisįsijungėme į Gamtosauginių mokyklų ir Wrigley bendrovės tarptautinę „Mažiau šiukšlių“ kampaniją. Lapkričio 24 dieną mokykloje pravedėme įspūdingą ekologinę šventę „Žaliuoju taku“. „Varpelių“ grupės jaunieji miško bičiuliukai pakvietė visus mokyklos ugdytinius pasimokinti kartu, kaip reikia rūšiuoti atliekas bei pakvietė gyventi taip, kad aplink mus būtų mažiau šiukšlių. Į šventę visi mokyklos ugdytiniai atėjo pasiruošę - kiekviena grupė  sukūrė  po trumpą „Mažiau šiukšlių“ kodeksą ir jį pristatė. Išrinkti patį gražiausią ir aktualiausią buvo be galo sunku, tad šventės vedėjams, „Varpelių“ grupės jauniesiems miško bičiuliukams, beliko tik pasidžiaugti ir  visus pagirti. Nuo šiol mokykloje turėsime labai originalų „Mažiau šiukšlių“ kodeksą.

 

Šventėje „Žaliuoju taku“ dalyvavo svečiai iš Jurbarko miškų urėdijos. Viešvilės medelyno viršininkė Dalia Mačiežienė ir eigulys Antanas Samuilis padėkojo vaikams, pedagogams už rodomą rūpestį ir globą gamtai, už vaikų skatinimą rinkti bei rūšiuoti atliekas, nešiukšlinti ne tik savame kieme, mieste, bet ir miškuose, prie vandens telkinių. Miškininkai pakvietė dažniau atvykti tvarkyti miško aikštelių, o iškylaujant su tėveliais miške – nepalikti šiukšlių ir elgtis saugiai.

 

Mokyklos direktorė Nijolė Giedrutė Blažaitienė pasidžiaugė, kad „Ąžuoliuko“ ugdytiniai labai šaunūs, atsakingi, susitvarko lauko žaidimų aikšteles, rūšiuodami atliekas - rūpinasi ir puoselėja mokyklos aplinką.

 

Po šventės visus pakvietėme aplankyti mokyklos fojė eksponuojamą foto nuotraukų parodą „Gamtos ritmu“. Fotografijas šiai parodai sunešė vaikučių tėveliai, mokyklos darbuotojai. Parodos organizavimu pasirūpino „Boružiukų“ grupės jaunieji miško bičiuliukai.  

 

Šventės prasideda ir baigiasi, o maži vaikų darbeliai gamtos labui tęsiasi... 

 

2016-11-24                          Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos gamtosauginės programos koordinatorė Inga Krikštanienė

 

 

ENO PASAULINĖ MEDELIŲ SODINIMO DIENA "ĄŽUOLIUKO" MOKYKLOJE

 

"Ąžuoliuko" mokykla kiekvienais metais prisijungia prie ENO pasaulinės medžių sodinimo akcijos. Pirmoji ENO pasaulinė medžių sodinimo diena buvo surengta 2004 m. rugsėjo 21 d., minint tarptautinę taikos dieną. Medžių sodinimo akcijos organizuojamos 2 kartus per metus: gegužės 22-ąją - tarptautinės biologinės įvairovės dieną ir rugsėjo 21-ąją - tarptautinės taikos dieną.

 

Šiais metais, rugsėjo 21-ąją, minėdami tarptautinę taikos dieną, "Ąžuoliuko" mokyklos vaikučiai kieme pasodino šermukšnio medelį. Padedami suaugusiųjų vaikai kasė duobę, sodino medelį, laistė. Smagu buvo stebėti, kaip šie maži darbeliai vaikučiams teikia džiaugsmą, susidomėjimą, norą rūpintis augalėliais.

 

Ši medelių sodinimo diena - tai puikus bųdas skatinti vaikus saugoti, prižiūrėti ir puoselėti gamtą, kviečiant visus taikiai, gražiai ir laimingai gyventi bei sutarti.