Užbaigdami mokslo metus, „Giliukų“ grupės priešmokyklinukai leidosi į edukacinę-pažintinę kelionę „Gamtos takeliu – naują kelią aš randu“. Gegužės 29 dieną atvykome į Kukarskės kaime esančią sodybą „Ožiukų mokykla“, kurioje gyvena daug įvairių gyvūnėlių. Vaikus pasitiko sodybos šeimininkė Inga ir pakvietė į smagią lobio paiešką. Žygiavome per žydinčias pievas vingiuojančiu takeliu, lydimi draugiško šuniuko. Pakeliui aplankėme ožkytes, maitinome pieneliu mažuosius ožkiukus, o suaugusias ožkas vaišinome duonutės riekėmis. Pamaitinę gyvūnus, atgal grįžome paslaptingu miško keliuku. Eidami mėgavomės gaiviu miško oru ir sekdami žemėlapio nuorodomis, ieškojome paslėpto lobio. Kiek daug džiaugsmo ir jaudulio suteikė kiekviena rasta užuomina, patvirtinanti, kad einame teisinga kryptimi! Žygio kulminacija tapo ilgai ieškoto lobio radimas – vaikų emocijos ir džiugūs šūksniai dar ilgai skambėjo sodybos apylinkėse. Sugrįžusių į sodybą vaikų laukė mamyčių su meile paruoštas vaišių stalas, nukrautas gardžiausiais skanėstais. Vėliau šeimininkė visus pavaišino kvapnia žolelių arbata. Ypatingas emocijas vaikai pajuto bendraudami su gyvūnėliais. Jų akyse spindėjo meilė ir švelnumas glostant švelniakailį triušiuką, miniatiūrinį šunelį, mažylius kačiukus. O kur dar slapti „sekretai“, kuriuos vaikai kūrė gamtos kampelyje – tai buvo tikra mažųjų fantazijos šventė.
Trys valandos prabėgo nepastebimai. Nors namo grįžome šiek tiek pavargę, širdys buvo pilnos džiaugsmo, šilumos ir gražių įspūdžių. Tai buvo diena, kupina atradimų, draugystės, gamtos pažinimo ir nuoširdaus bendravimo – prisiminimas, kuris dar ilgai šildys mūsų visų širdis.


