logo
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Išvyka į ekologinę sodybą „OŽIUKŲ MOKYKLA“

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos, „Varpelių“ priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės  mokslo metų baigimo šventė vyko Šakių rajone, Kukarskės kaime esančioje ekologinėje sodyboje „Ožiukų mokykla“. Tęsdami gamtosaugines grupės tradicijas mokslo metus vaikai užbaigė gamtoje. Sodybos šeimininkai Saulius ir Inga Navlickai pravedė šaunias edukacijas, kurių metu vaikai patys gamino naminį muilą, keliavo pas ožiukus, juos maitino, glostė, jauniklius bandė maitinti iš buteliuko ir šeimininkui pasiūlius galėjo ožiukus pakelti ir  panešioti. Šeimininkas Saulius parodė, kaip taisyklingai pakelti ir nešti jauniklius, jie dar visai mažyčiai, todėl vaikai labai atsakingai ir rūpestingai su jais elgėsi.

Pasidžiaugus ir pamaitinus ožkeles ir ožiukus  vaikai patraukė į mišką ieškoti lobio, na o eidami ir studijuodami „Lobio žemėlapį“ vaikai daug įdomių dalykų sužinojo apie miške augančius medžius, gyvenančius gyvūnus, augančius augalus, mokėsi nustatyti pasaulio kryptis, ieškojo ženklų, kurie padėtų rasti teisingą kryptį neturint kompaso. Vaikai taip smagiai ir įdomiai keliaudami mišku rado lobį, o kiek džiaugsmo buvo, kad tai – saldus lobis.

Grįžus į sodybą vaikai rado atvykusius tėvelius, skaniausių vaišių stalą. Prasidėjo išleistuvių šventė: vaikai šoko, dainavo, deklamavo. Na, o po diplomų įteikimo, atminimo dovanėlių ir tradicinio „mažųjų abiturientų“ kepurių metimo į orą vaikai skubėjo pasivaišinti, atsigerti gėlių arbatėlės ir smagiai padūkti sodyboje įrengtose žaidimų erdvėse.

„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė     Inga Krikštanienė