logo
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Išvyka į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą

Išvykos ir laikas praleistas gamtoje vaikams yra pats geriausias būdas pažinti  supančią aplinką, pasaulį, leidžiantis patirti atradimų ir  tyrinėjimų džiaugsmą. Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos „Varpelių“ grupės vaikai lapkričio 11 dieną apsilankė Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate. Lankytojų centre vaikai apžiūrėjo ekspoziciją „Upelis vidur girios“.

Atverdami ekspozicijoje įrengtus langelius vaikai galėjo iš arti pamatyti kaip atrodo vieno ar kito paukščio suręstas lizdas,  bebro nugraužtas medis, apžiūrėti ir pažinti valgomas bei nuodingas uogas, palyginti kuo panašūs ir kuo skiriasi žaltys, gluodenas ar angis, išgirsti paukščių balsus. Vaikams kilo daugybė klausimų apie tai, kas yra tas gamtinis rezervatas, kas jame gyvena, kaip atrodo lapė, vilkas, kiek kambarių turi skruzdėlyne gyvenančios skruzdėlės? Gidas Saulius Bartminas papasakojo vaikams neįtikėtinų istorijų apie gyvūnijos gyvenimą Viešvilės gamtiniame rezervate, kiek paslaptingų dalykų slepia miškas, pelkės, tyvuliuojantys upeliukai ar nepraeinami krūmynai.

Viešvilės gamtiniame rezervate saugomi reti Lietuvos miškų paukščiai – kurtiniai. Vaikams smalsu buvo juos pamatyti, bet norint užeiti į jų buveinę būtina laikytis tam tikrų taisyklių – elgtis labai, labai tyliai bei ramiai, nes laukiniai paukščiai ypatingai baukštūs. Staigūs judesiai ar didelis triukšmas gali kurtinius išsigąsti. Vaikams pavyko išsaugoti tylą ir nesutrikdyti kurtinių gyvenimo kasdienybės. Pasigrožėję ir pamatę kaip gyvena kurtiniai su gidu Sauliumi vaikai patraukė į mišką.  Keliaudami pažintiniu taku vaikai sužinojo, kad ne tik prie jūros galima pamatyti kopas, pačios seniausios kopos yra Viešvilės gamtiniame rezervate, o dar viena neįtikėtina naujiena ta, kad prieš daugybę tūkstančių metų čia buvo  ledynmetis. Dar daug įdomių ir paslaptingų dalykų vaikai išgirdo, kol galiausiai keliaudami pasiekė Artosios aukštapelkę. Vaikai galėjo pamatyti ir paliesti  baltąsias samanas – kiminus, kurios dengia visą pelkės paviršių.  Kelionė po gamtinį rezervatą buvo išties įspūdinga, smagi ir prasminga. Gamta – visų mūsų namai, saugokime ir tausokime ją visu kartu.

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Krikštanienė