logo
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mano miškas – švarus miškas

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos, „Varpelių“ priešmokyklinės grupės jaunieji miškinukai rugsėjo 19 dieną keliavo į mišką, kur lydimi miškininkų Arvydo ir Tado ne tik sodino medelius, bet ir rūpinosi miško švara – rinko šiukšles. Na, o vėliau vaikščiodami po mišką vaikai rinko grybus, stebėjo ropinėjančius po samanas vabalėlius, skaičiavo medžiuose iškabintus inkilus, iškėlę galvas į dangų gėrėjosi aukštaūgiais medžiais, klausėsi miško garsų…

Miškininkai Arvydas ir Tadas pakvietė vaikus susipažinti su Lietuvos miškų medžiais. Po įdomaus pasakojimo  visi kartu  pasodino du ąžuoliukus, dvi eglutes, vieną pušelę ir vieną berželį. Vaikai medelius gausiai palaistė, kad tikrai, tikrai prigytų ir užaugtų stipriais bei aukštais medžiais. Ačiū miškininkams Arvydui ir Tadui už šaunią pamokėlę. Nepamiršome vaikščiodami mišku surinkti nedraugiškų miškui žmonių išmėtytas ir paliktas šiukšles. Vaikai labai nuoširdžiai dirbo, nes jiems svarbu, kad mūsų miškai būtų švarūs ir gražūs.

Vaikams buvo smagu ir smalsu  pasivaikščioti po rudenėjantį mišką. Jie rinko ir susipažino su valgomais bei nevalgomais grybais. Labai džiaugėsi ir vieni kitiems rodė tarp samanų, lapų, šakelių bandančius pasislėpti didelius ar mažus grybus.   Pavyko rasti miško grybų karalių – baravykų! Grybavimas tikrai pavyko. Nepabūgo vaikai ir leido delniuku ropoti vorui, kuris pasak patarlės „laimę nešą“, taip pat jonvabaliams, kurių kojytės pasirodo, taip smagiai kutena delniukus. Keliaudami gilyn į mišką, o ten pamatę olą ar urvelį vaikai turėjo gerai pasukti galveles ir nuspręsti kokio gyvūno tai namai – kiškio, lapės, o gal pelytės?

Gamta – geriausia mokykla. Vaikai pajuto, koks paslaptingas, įdomus, kupinas staigmenų ir nuostabių vaizdų miško pasaulis.