Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla sėkmingai koordinavo ir įgyvendino Nordplus Junior projektą „Nature – the basis of human health and positive emotions“ („Gamta – žmogaus sveikatos ir teigiamų emocijų pagrindas“). Projekto partneriai iš Latvijos, Danijos ir Estijos sužinojo apie naują metodiką, pavadintą „S. Kneipo metodika“, kaip strategija, padedančią vaikams ir suaugusiems priimti vieniems kitus ir suvokti, kad kiekvienas iš mūsų yra unikalus savo savybėmis, gebėjimais ir galiomis. Islandija, Lietuva ir Estijos vaikų darželis „Arbu“ šį metodą dar giliau taikė savo darbe su vaikais. Nevyriausybinių organizacijų partneriams iš Latvijos, Estijos ir Danijos „S. Kneipo metodika” leido patobulina jų mokymo metodus ir padėjo skleisti filosofiją tarp mokytojų, tėvų, organizacijų bendruomenių narių. Bendradarbiavimas tarp projekto partnerių mokyklų ir nevyriausybinių organizacijų partnerių (Lietuvos, Estijos, Latvijos, Danijos ir Islandijos) išplėtė galimybę keistis patirtimi, idėjomis, patarimais, kaip siekti tikslų ir rezultatų, gerinti kokybę, gamtos elementų taikymą ugdymo procese bei ugdymo perkėlimą į lauko erdves, parkus, miškus, lauko žaidimų aikšteles. Projekto įgyvendintos veiklos buvo labai produktyvios didaktiniu ir pedagoginiu požiūriu. Naujų metodų integravimas mokyklose padėjo tapti atviromis tarp Šiaurės šalių.
Latvijoje buvo atidarytas S. Kneipo metodikos centras, skirtas visai Daugpilio miesto švietimo bendruomenei. Tai viršijo projekto tikslus ir uždavinius.
Nordplus projekto veiklas galima stebėti partnerių organizacijų tinklapiuose, Facebook svetainėje, eTwinning projekto puslapyje. Į projekto įgyvendinimą buvo įtrauktos visos projekto mokyklos, NVO organizacijų bendruomenės. Pasibaigus projektui, veiklos bus tęsiamos integruojant sukurtų metodinių priemonių veiklas į savo ugdymo procesą. Be to, planuojama sukurti naują tęstinį „Nordplus“ projektą, skirtą bendruomenių tvarumo mokymui.
Sukurtos metodinės knygos tėvams, vaikams, mokytojams.
- „Sveikas maistas Europoje“,
2.“ Sveikatos vadovas pedagogams. Metodai ir priemonės“:
2.1. Sveikatos vadovas pedagogams. Vanduo ir sveikata.
2.2. Sveikatos vadovas pedagogams. Augalai ir sveikata.
2.3. Sveikatos vadovas pedagogams. Judėjimas ir sveikata.
2.4. Sveikatos vadovas pedagogams. Pusiausvyra/harmonija ir sveikata.
- „Sveikatos vadovas tėvams. Lauko žaidimai ir užsiėmimai“.
Visose sukurtose knygose projekto partneriai pateikė iki 200 sukurtų ugdymo proceso veiklų aprašymų (sveikas maistas, vanduo, augalai, judėjimas, pusiausvyra ir harmonija, žaidimai žaidimų aikštelėse ir lauke). Juose atsispindėjo nusimatytas tikslas, veiklos priemonės, pažanga, pasiektas rezultatas, šiai veiklai rekomenduojamas vaikų amžius. Užsiėmimų skaičius proporcingai atspindėjo vaikų skaičių įstaigoje – kuo daugiau vaikų lanko įstaigą ir kuo daugiau mokytojų, tuo daugiau buvo pateikta ugdomosios veiklos aprašymų. Sukurta ir aprašyta daug daugiau veiklų, nei buvo planuota iš pradžių. Mokytojai sėkmingai organizavo veiklas ir dalinosi jomis su projekto partneriais.