logo
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Respublikinė inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo”

Kiekvieną pavasarį su nekantrumu laukiame sugrįžtančių iš šiltųjų kraštų paukščių, paukštelių. Džiugu išgirsti miškuose čiulbančius paukštelius, o dar smagiau žinoti, kad grįžę sparnuočiai ras daug naujų namų – jiems skirtų inkilų.
Kovo 15 dieną Jurbarko „Ąžuoliuko” mokyklos, „Varpelių” grupės jaunieji miško bičiuliukai, mokytojos, jų padėjėjos kartu su Viešvilės pagrindinės mokyklos mokiniais ir mokytojomis, bei Jurbarko Neįgaliųjų dienos centro gyventojais ir darbuotojais dalyvavo respublikinėje inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo”. Visas šaunus būrys šventės dalyvių kartu su Valstybinių miškų urėdijos, Jurbarko regioninio padalinio miškininkais keliavo į miesto pakraštyje esantį šilą, kuriame pakabino 60 miškininkų pagamintų inkilų ir dar apie 15 šventės dalyvių atsivežtų inkilų.
Laikas, praleistas miške, neprailgo. Čia viskas įdomu! Vaikams norisi ir pražydusiomis žibutėmis pasigrožėti, pažiūrėti, kas oloje ar seno kelmo išvartoje gyvena, sužinoti, kodėl ant medžių kerpės auga, išbandyti senų šakų, pagalių stiprumą, pažiūrėti, o kas gi dar po lapų paklote miega? O kur dar ilgas kelias po mišką nešant inkilus. Pasirodo, jie labai sunkūs…
Šauni šventė, prasmingas darbas, po kurio miškininkai ne tik padėkojo už pagalbą ir dalyvavimą kabinant inkilus, bet ir pavaišino šilta arbatėle, vaišėmis. Mes taip pat atvažiavome ne tuščiomis rankomis, atvežėme ir visus vaišinome sveikuoliškomis vaišėmis-šviežiais agurkais ir pačių vaikų paruošta arbatėle.
Miškininkai šventės dalyvius apdovanojo padėkos raštais ir pakvietė balandžio 20 dieną dalyvauti nacionaliniame miškasodyje. Na, o jaunųjų miško bičiuliukų dovana ir padėka miškininkams už bendrystę – nuostabus, dekoratyvinis Eglutės su tėveliais sukurtas inkilėlis paukšteliams.
Vaikai į mokyklą grįžo pilni įspūdžių ir su dar didesniu noru ne tik žodžiais, bet ir darbais mylėti ir saugoti gamtą.