logo
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sveika ir saugi vasara be traumų

Veiklos tikslas – plėsti vaikų žinias apie juos supantį pasaulį, išmokti saugaus elgesio gamtoje taisyklių.

Uždaviniai:

  1. Prisiminti saugaus elgesio taisykles gatvėje, kieme, automobilyje, vandenyje.
  2. Ugdyti atsakomybę saugant save ir kitus.

Vasarai prasidėjus atkreipėme dėmesį į vaikų parengimą vasaros atostogoms, kad jos būtų kuo saugesnės. Saulutė ne tik šildo, bet ir kelia pavojų. Pokalbio metu vaikai įvardijo labai svarbius vasaros atributus: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi drabužėliai, vanduo, akiniai. Sužinojom, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose. Atsitikus nelaimei skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Žaisdami didaktinį žaidimą ,,Mano kelias į darželį“ susipažino su kelio ženklais, jų paskirtimi ir svarba. Patys piešė pasirinktą kelio ženklą. Grupavo kelio ženklus pagal formą, įtvirtino geometrinių figūrų pavadinimus. Aptarėme svarbiausias taisykles keliaujant automobiliu  ar dviračiu. Diskusijos metu paaiškėjo, kad ne visi vaikai automobilyje keliauja sėdėdami vaikiškose kėdutėse ar prisisegę saugos diržus. Vaikai patys įvardijo pavojus, kurie gali įvykti kelionės metu.

Jurbarko sveikatos biuro specialistė pravedė pamokėlę tema „Saugi vasara”. Vaikai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą. Sužinojo ką daryti užspringus draugui ir ką reikia dėvėti važiuojant dviračiu ar paspirtuku.

Suvokę nelaimingų atsitikimų pavojų keliaujant, saugaus elgesio prie vandens svarbą ir būtinumą, pažadėjo ne tik patys saugiai elgtis, bet ir reikalui esant, perspėti kitus.

Gitana Sabaliauskienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja