Spalio mėn. 23-24 dienomis įvyko tarptautinė teorinė – patyriminė konferencija „Sebastiano Kneipo filosofijos lyderystė. Įtrauki, atvira, psichologiškai atspari ir bendradarbiaujanti bendruomenė”.
Birštonas pasitiko dalyvius S. Kneipo filosofija alsuojančia aplinka su „Kneipo kava”, refleksoterapiniu taku, mineralinio vandens braidyklėmis.
Konferenciją pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė. Pranešime “Kaip gyveni, vadove? “paklausė, kaip mes gyvename, su kuo susiduriame ir kaip tai įveikiame? Ko mums reikia, kad gyvenimas taptų sveikesnis, gražesnis ir džiaugsmingesnis? Gal galingo humoro jausmo, vaizduotės istorijų ar pasitikėjimo savimi ir tuo, ką darai?
Pirmą kartą S. Kneipo filosofijos konferencijoje paskaitą skaitė Šventosios Šeimos seserų kongregacijos Generalinė Vyresnioji sesuo Lina. Šiuolaikinis žmogus tampa vis mažiau atsparus stresui, nors kiekvieno gyvenime ribinės situacijos yra neišvengiamos. Viltis yra reikšmingas veiksnys įveikiant ribinių situacijų sukeltus išgyvenimus, tačiau dažnai nesuvokiama jos samprata bei reikšmė. Šią temą sesuo Lina analizavo pranešime “„Viltis – sąmoningai pasirinkta vidinė nuostata santykyje su savimi ir kitu”.
- Kneipo sveikatinimo metodą analizavo tradicinės ir alternatyviosios medicinos gydytoja, Kneipo daktarė, Aukštutinės Austrijos Marijos vienuolių SPA Kneipo sanatorijos ir mokyklos gydytoja Dr. Regina Webersberger. Ji prisilietė prie S. Kneipo prevencijos galimybių ir metodų diabeto ligos valdymui, prevencijai ir kontrolei.
Lektorė Rita Patalavičienė savo pranešime „Nuo „žinau” iki „darau“: Kaip pagaliau pajudėti iš vietos“ perteikė žinias, įrankius ir motyvaciją savo numatytų tikslų siekimui.
Snieguolė Mažeikienė pranešime „S. Kneipo filosofijos sklaida Nacionaliniuose ir Tarptautiniuose eTwinning, Erasmus+, Nordplus projektuose“ pateikė pasiektus rezultatus, priemones ir sukurtus produktus, kurie skatina domėtis ir integruoti S. Kneipo filosofiją ne tik Lietuvoje, Europoje, bet ir Šiaurės šalių valstybėse.
Žmogaus ėjimas, judėjimas suteikia galimybę patirti tikrovę ir natūraliai stebėti besikeičiančią aplinką.
- Kneipas sakė: “Judėjimas didina gyvenimo potraukį ir padeda žmonėms stiprindamas jų kūną”.
Aktorius, rašytojas Juozas Gaižauskas savo pranešime „Susitikimas su savimi Šv. Jokūbo kelyje – piligriminės ir teatrinės istorijos, kūryba” prisilietė prie piligriminio judėjimo per savo asmenines istorijas ir išgyvenimus.
Antrąją Kneipo konferencijos dieną (spalio 24 d.) sveikatos pedagogė ir trenerė pagal S. Kneipo metodiką, Kneipas – vaikams konsultantė Liudmila Pokvytytė pranešime „Sveikatos triada-judėjimas, vanduo ir mityba“ perteikė sveikatingumo poveikį žmogui per pagrindinius S. Kneipo metodikos elementus – judėjimą, vandenį ir mitybą.
Kineziterapijos ir reabilitacijos specialistė, lektorė Lina Nikolaevė pranešime “Ilgaamžiškumas, pusiausvyra kūne, prote ir emocijose“ analizavo žmogaus kūno paslaptis, proto ir emocijų sąsajas, kurios atsiliepia kokybiškam ir ilgaamžiškam gyvenimui. Poto vedė „Fraktalų piešimą – savęs pažinimą ir atskleidimą per spalvas ir formas“.
Vėliau buvo organizuojami 4 grupiniai užsiėmimai:
- Pažintinė edukacija gamtoje „S. Kneipo sveikatinimo filosofija“. Kelionė tvariu elektromobiliu leido susipažinti ir prisiliesti prie S. Kneipo filosofijos, išsibandyti procedūras Kneipo sode.
- Filmas „S. Kneipo filosofijos gyvenimo istorija ir patirtys. Diskusija prie Kneipo arbatos puodelio“
- „Fraktalų piešimas – savęs pažinimas ir atskleidimas per spalvas ir formas “
- „Nervų sistema. Kaip pailsėti.“ (kūno judesio terapija)
Konferencijos refleksijoje „Sėkmės ir iššūkiai” pasidalinta konferencijos įspūdžiais, ateities „kneipiškais“ planais.
Konferencijos metu dalyviai pagerino ne tik asmenines, bendrąsias ir dalykines kompetencijos, bet taip pat įgauta sveikatinimosi pagal S. Kneipo metodiką žinių.